Ubiquiti RD-5G34 | Directional antenna | RocketDish, 5GHz, 34dB
Ubiquiti RD-5G34 | Directional antenna | RocketDish, 5GHz, 34dBi

Ubiquiti RD-5G34 | Directional antenna | RocketDish, 5GHz, 34dBi

CODE: RD-5G34 / EAN: 810354021299
266,17 GBP with VAT
Added to cart
-
+
PCS
AVAILABILITY:
local_shipping SHIPPING: 24h
Antenna frequency: 5 GHz
Antenna type: Directional
Energy gain: >31 dBi
Application: Outdoor
more SHOW MORE PARAMETERS

ABOUT PRODUCT

Breakthrough design and performance

The Ubiquiti RocketDish RD-5G34 antenna is a high class device operating in the 5GHz frequency band and distinguishing itself with an energy gain of 34dBi. RocketDish RD-5G34 has been designed to work with devices using 802.11n standard. Ubiquiti antenna easily integrates with RocketM radio. Radio together with RD-5G34 antenna create a powerful bridging application PtP 2x2 MIMO. For network designers it is a flexible and convenient solution.

ubiquiti networks dish antenna

Installation of the RocketDish antenna


Rugged construction

The airMAX antennas have been designed for a robust design for outdoor applications.

ROCKETDISH 5GHZ 34DBI sector antenna

Plug and Play integration

RocketDish and Rocket devices are designed to be easy to install and work with any other Rocket device. Installation of the Ubiquiti RocketDish 5GHz 34dBi dual parabolic antenna does not require any additional components or resources.

plug and play sector antenna

SPECIFICATION

Features / filters
Antenna frequency 5 GHz
Antenna type Directional
Energy gain >31 dBi
Application Outdoor
Compatible with brand Ubiquiti
Cross polarization isolation >35 dB
Front-to-back ratio 42 dB
Horizontal beamwidth
Polarization Double linear
Vertical beamwidth
VSWR 1.4:1

Basic technical parameters
Frequency band 5.1 - 5.8 GHz
Profit 34 dBi
Horizontal radiation angle 3° (3 dB)
Vertical radiation angle 3° (3 dB)
F/B Ratio 42 dB
Maximum VSWR 1.4:1
Dimensions 1050 × 1050 × 421 mm
Weight 13.5 kg
Wind resistance 200 km/h
Wind load 1,779 N @ 200 km/h
Polarisation Horizontal and vertical (dual)
Insulation between the polarization 35 dB min
ETSI EN 302 326 DN2
Installation equipment Universal pole bracket, mounting brackets for RocketM, waterproof coaxial cable included

SUPPORT

Datasheet Download
Quick start guide Download

FAQ

Installation of equipment

1. Każda śruba M4 zawiera podkładkę blokującą. Zdejmij je i użyj do zabezpieczenia śrub podczas montażu.
2. Reflektor talerza i system antenowy są kluczowane, dzięki czemu można zainstalować tylko w jednej orientacji. Przymocuj urządzenie do odbłyśnika talerza w następujących etapach:

a. Wyrównaj trzpień osiowy na odbłyśniku talerzykowym z dziurą w antenie.

b. Włóż sześć śrub M4 do talerza

c. Dokręcić sześć śrub M4.



3. Przymocuj kable radiowe do złączy oznaczonych jako Chain 0 i Chain 1 na RocketM.



4. Przymocuj RocketM do odbłyśnika anteny.

a. Wyrównaj zatrzaski montażowe z tyłu RocketM z uchwytem do montażu kieszonkowego

b. Przesuń RocketM w dół, aby zablokować go na miejscu.



5. Przymocuj pozostałe końce kabli radiowych do złączy na antenie.



6. Przymocuj osłonę ochronną.

a. Wyrównaj strzałkę na górze osłony z krótką strzałką znaku na reflektorze

b. Obrócić osłonę zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż do momentu, gdy wyrówna się ona ze znakiem



7. Pręt podnoszący zawiera podkładki i nakrętki. Zdejmij jedną podkładkę, podkładkę sprężynową i nakrętkę. Wykorzystaj je, aby zabezpieczyć pręt podnoszący podczas montażu.

8. Przymocuj drążek do głównego uchwytu montażowego.

a. Włóż drążek do głównego wspornika montażowego.

b. Zabezpieczyć drążek za pomocą podkładek



9. Każda śruba nośna M12x180 zawiera podkładkę, podkładkę sprężystą i nakrętkę. Zdejmij je i użyj do zamocowania śruby podczas montażu w kroku 15.

10. Włóż cztery śruby M12x180 do głównego uchwytu montażowego.

11. Każda śruba M10x25 zawiera podkładkę, blokadę sprężynową. Zdejmij je i użyj ich do zabezpieczenia śruby podczas montażu.



12. Przymocuj RocketDish do głównego wspornika montażowego.

a. Włóż jedną śrubę M10x25 do RocketDish i drążka unoszącego.

b. Włóż dwie śruby M10x25 do RocketDish i dolnej części głównego wspornika montażowego.

c. Zabezpiecz każdą śrubę M10x25 za pomocą podkładek.



13. Każda śruba M10x100 zawiera podkładkę, podkładkę sprężynową. Usuń je i użyj ich do zamocowania śrub podczas montażu.

14. Przymocuj wsporniki stabilizatora do masztu tuż pod obszarem, do którego zostanie przymocowany RocketDish.

a. Umieścić po jednym wsporniku stabilizatora po każdej stronie słupa.

b. Włóż dwie śruby M10x100 do wsporników stabilizatora.

c. Zamocuj każdą śrubę M10x100 za pomocą jednej podkładki i jednej sprężyny i nakrętki.

d. Dokręć nakrętki do około 50 N-m



15. Przymocuj główny wspornik montażowy do masztu tuż nad wspornikami stabilizatora.

a. Przesuń zacisk masztu na każdą parę śrub M12x180.

b. Zabezpiecz każdą śrubę M12x180 za pomocą jednej podkładki, jednej podkładki sprężynowej i jednej nakrętki.



16. Wizualnie ustaw azymut i wysokość.

a. Aby wyregulować azymut, obróć RocketDish, gdy jest on wspierany przez wsporniki stabilizatora.

b. Aby wyregulować kąt nachylenia, dokręcić lub poluzuj nakrętki na drążku podnoszącym, tak aby urządzenie RocketDish było ustawione w odpowiednim kącie nachylenia.

c. Dokręcić wszystkie śruby i nakrętki do około 50 N-m lub mniej, aby uniknąć odkształcenia słupa.


Choose a different country or region to shop in the language that suits you
Our site uses cookies (so-called "cookies"). You can find more about these files, as well as about how we process your personal data, in our privacy policy.